Nasza strona tuż za podium

W sobotę 2 lipca portal Piłka na Mazowszu opublikował ranking stron internetowych naszej IV ligi za rundę wiosenną sezonu 2015/16. W porównaniu do poprzedniego notowania strona klubowa awansowała z 13-tej na 4 pozycję w ligowej tabeli. Poniżej pełny ranking.

Żyrka trzecia w Karczewie

Gospodarze Mazur Karczew wygrał Piłkarski Turniej dla Chłopców z rocznika 2003 „Karczewskie Małe Euro”. W meczu finałowym drużyna miejscowa okazała się lepsza od K.S Piaseczno. Żyrardowianka po raz pierwszy wystąpiła w tym turnieju i zajęła w nim niezłe trzecie miejsce.

W sobotę 25 czerwca w Karczewie odbył się Piłkarski Turniej dla Chłopców z rocznika 2003 „Karczewskie Małe Euro”.Impreza to nawiązywała do obecnej edycji Mistrzostw Europy. Do walki o zwycięstwo przystąpiło 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Później zaś najlepsze cztery z każdej grupy walczyły w fazie pucharowej. Najlepsi okazali się gospodarze, którzy w finale pokonali K.S Piaseczno. Żyrardowianka ostatecznie zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Turniej grany był w systemie 11 na 11.

Skład Żyrardowianki: Daniel Andrychowicz,Jakub Andrychowicz, Gracjan Szewczyk, Oliwier Szewczyk, Bartosz Ciarciński, Mateusz Siodoś,Juliusz Olech, Adrian Olpiński, Patryk Mirowski, Adam Dudziński, Maksymilian Freilich, Marcin Śnieg, Jakub Sokołowski, Jakub Skibiński i trener: Paweł Małecki

Żyrka zakończyła rundę wiosenną

W piątek 24 czerwca na stadionie Żyrardowianki odbyło się Zakończenie rundy wiosennej sezonu 2015/16 dla chłopców z grup młodzieżowych K.S Żyrardowianka. Na spotkaniu bawiło się 140 osób. Zakończenia zostały podzielone na trzy tury. W pierwszej uczestniczyli chłopcy z roczników 2004-2005, w drugiej 2002-2003 i w trzeciej najstarsi z roczników 1998/99-2000. Podczas zakończenia trenerzy zorganizowali konkursy piłkarskie, oraz przyznali wyróżnienia dla zawodników, którzy byli najlepsi w swoich rocznikach. Organizatorzy przygotowali też kiełbaski z grilla i napoje chłodzące.

Na początku wszystkich serdecznie powitał prezes klubu Paweł Sajak, który powiedział: „ Chciałbym wam bardzo serdecznie podziękować za kilka miesięcy ciężkiej pracy w mijającym sezonie 2015/16. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się na naszych boiskach. Widzę, że nie cieszycie się faktem, że przyszły już wakacje, bo nie będzie w tym okresie treningów i meczów ligowych. Ja bardzo dziękuję za wysiłek i wasz wkład jaki włożyliście. Również serdecznie dziękuję trenerom za wytrwałość, pracę jaką włożyli w wasz rozwój. A dzisiaj trenerzy przygotowali dla was niespodzianki w postaci konkursów, za które będzie można dostać nagrodę. Mam nadzieję, że w tym samym składzie spotkamy się za chwilę, a więc za półtora miesiąca.”

Następnie głos zabrał zastępca prezydenta miasta Żyrardowa Dariusz Kaczanowski, który w imieniu prezydenta Wojciecha Jasińskiego podziękował wszystkim za zaangażowanie sportowe a od siebie dodał: „Myślę, że osiągnęliście pewną satysfakcję z wyników. Życzę wam wszystkiego dobrego i jeszcze lepszych rezultatów w przyszłym sezonie, a panom prezesom życzę spokoju, stabilności oraz determinacji. Rodzicom zaś chcę podziękować za zaangażowanie i też proszę o wsparcie dla trenerów i zarządu. Życzę wam również dobrych, miłych, wspaniałych wakacji, żebyśmy się wszyscy spotkali w nowym sezonie sportowym i z jeszcze większym zaangażowaniem realizowali się właśnie w piłce nożnej.”

Po tych słowach przystąpiono do rozgrywania konkursów jakim były: żonglerka zwykła oraz z wykorzystaniem słabszej nogi i głowy, strzał w poprzeczkę, strzał z podkręconej piłki z narożnika boiska, strzał do bramki z dalszej odległości bez odbicia. Za zwycięstwo w konkursach można było otrzymać nagrody w postaci sprzętu sportowego w postaci piłek i toreb sportowych.

Na zakończenie prezes Paweł Sajak podziękował wszystkim za przybycie oraz zasugerował wszystkim nagrodzonym aby byli dumni z tego, że są zawodnikami Żyrardowianki.

Wyróżnienia indywidualne:

2005 – Filip Olech, Michał Obłąkowski, Kacper Wiśniewski, Jakub Biegański – za zrobione postępy, Oskar Sikorski – za wkład i zaangażowanie

Uroczyste zakończenie rundy wiosennej

W najbliższy piątek 24 czerwca na stadionie K.S Żyrardowianka mającego swoją siedzibę na ulicy Piastowskiej odbędzie się uroczyste zakończenie rundy wiosennej dla grup młodzieżowych AP Żyrardowianka. Poniżej terminarz zakończeń.

14:00 – 16:00 – roczniki 2004 i 2005

16:00 – 18:00 – roczniki 2002 i 2003

18:00 – 20:00 – roczniki 1998/99 i 2000

Serdecznie zapraszamy

Porażka i spadek z ligi

W rozegranym w niedzielę 19 czerwca w spotkaniu ostatniej 10 kolejki II ligi okręgowej U-12 zespół Żyrardowianki 2004 przegrał na własnym boisku z Błonianką 2004 2:3 i zaliczył spadek do niższej ligi.

Od początku spotkania aktywną drużyną starała się być Żyrardowianka. Już w 5 minucie Poławski zagrał piłkę do Dudzińskiego a ten zbyt mocno do zamykającego akcję Freilicha a piłka znalazła się w rękach bramkarza. W 6 minucie po prostopadłym zagraniu Świętochowskiego Dudziński zakończył akcję strzałem obok bramki. W 7 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali goście z Błonia. Po prostopadłym zagraniu do Gwozdeckiego ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem wywalczył rzut rożny. A po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Wojciechowskiego bramkę zdobył Wawrzyńczak i Błonianka objęła prowadzenie 1:0. W 8 minucie spotkania miała miejsce kolejna bardzo dobra okazja dla gości. W 12 minucie Kozłowski do Gwozdeckiego a ten posłał piłkę wysoko nad bramką. Po tym okresie przewagi w 15 minucie w końcu zaatakowali żyrardowianie. Po prostopadłym zagraniu do Freilicha ten uderzył minimalnie obok. W 17 minucie z kolei szansę na doprowadzenie do remisu po zagraniu Dudzińskiego miał Poławski ale również on zakończył wszystko niecelnym uderzeniem. Sytuacje te zemściły się w 18 minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Możdżenia bramkarz odbił piłkę przed siebie, a z tego skorzystał Wawrzyńczak, który podwyższył wynik meczu na 2:0. Podopieczni Michała Skorupińskiego i Mariusza Pyszko walczyli jednak do końca o bramkę kontaktową i takową udało się zdobyć w 30 minucie po strzale Kaczanowskiego. Do przerwy Błonianka prowadziła 2:1.

Po przerwie z animuszem rozpoczęli żyrardowianie, którzy w 37 minucie dopieli swego i po indywidualnej akcji Dudzińskiego doprowadzili do remisu i zrobiło się 2:2. Po strzelonej bramce gospodarze narzucili swoje warunki gry ale w ich grze zabrakło mądrości i skuteczności. Ustawiony na kontrę zespół przyjezdny wykorzystał to w 52 minucie, kiedy to po rożnym Wojciechowskiego swoją trzecią bramkę w meczu zdobył Wawrzyńczak i jak się później okazało ostatnią w tym spotkaniu. Mecz zakończył się wygraną Błonianki 3:2. Porażka w tym spotkaniu dla podopiecznych Michała Skorupińskiego i Mariusza Pyszko oznacza spadek z II do III ligi. Należy mieć nadzieję, że po wakacjach drużyna będzie grać nie tylko lepiej ale również skutecznie.

Skład Żyrardowianki: Seniw, Towarek, Kaczanowski, Wiśniewski, Zieliński, Bojanowski, Dudziński, Poławski, Wieczorek, Freilich, Ciarciński, Politowicz, Świerczewski, Świętochowski

Skład Błonianki: Nowiński, Wojciechowski, Bartko, Kozłowski, Nosiadka, Wawrzyńczak, Możdżeń, Matras, Florczak, Gwozdecki, Kukułka

Ożarowianka o bramkę lepsza

W rozegranym w niedzielę 19 czerwca w spotkaniu ostatniej 14 kolejki II ligi okręgowej U-14 zespół Żyrardowianki 2002 przegrał na własnym boisku z Ożarowianką 2002 0:1.

Od początku spotkania to drużyna Ożarowianki była dłużej przy jej posiadaniu ale jej ataki były dobrze neutralizowanego przez gospodarzy z Żyrardowa. Na pierwszy atak którejś ze stron musieliśmy czekać do 20 minuty. Wtedy to Gajcy zagrał do Bieńka a ten wyłożył piłkę do Dziubaka, który uderzył tuż obok bramki. W 23 minucie niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bieniek. W 24 minucie pierwszy raz w tym meczu zaatakowali gospodarze. Noszczak zagrał prostopadłą piłkę do Laskowskiego, który był umiejętnie zastawiony przez jednego z obrońców i piłka wyszła poza pole gry. W 25 minucie po zagraniu Baumana Gajcy chciał wymusić rzut karny. W 29 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Baumana w całym zamieszaniu bramkę zdobył Plichta i Ożarowianka objęła prowadzenie 1:0. Im bliżej końca pierwszej połowy tym przyjezdni mogli jeszcze ten wynik podwyższyć ale ostatecznie do przerwy Ożarowianka prowadziła 1:0.

Po przerwie uwidoczniła się dość wyraźnie przewaga Ożarowianki, która jednak raziła nieskutecznością. Najbliżej goście zmiany wyniku byli w 58 minucie, kiedy to po zagraniu piłki do Wyciszkiewicza ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tak, że piłka odbiła się od słupka. Ostatecznie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem gości z Ożarowa 1:0.

Skład Żyrardowianki: Freilich, Drabiński, Jagiełło, Pawlak, Dąbrowski, Koziarski (35′ Kocz), Barański (51′ Mika), Muś, Noszczak, Witenberg (15′ Filip), Laskowski

Skład Ożarowianki: Kaczmarczyk, Ziółkowski, Plichta, Kowalczyk(50’Chudzik), Osiński, Trętowski, Dziubak (58′ Bagiński), Pol, Gajcy (58′ Wojtkowski), Bauman (50′ Wyciszkiewicz), Bieniek

Przegrali w Pruszkowie

W rozegranym w niedzielę 19 czerwca w spotkaniu ostatniej 12 kolejki I ligi okręgowej U-16 zespół Żyrardowianki 2000 przegrał w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem II Pruszków 1:3. Bramkę dla podopiecznych Daniela Jędrzejewskiego zdobył Patryk Krauze

Skład Żyrardowianki: Mąka, Czupryński, Osiński, Vibert, Kociemski, Owczarek, Kawczyński, Obszyński, Sondka(40’Śmigiera) ,Tyll, Krauze

Porażka na koniec sezonu

W rozegranym w niedzielę 19 czerwca w spotkaniu ostatniej, 10 kolejki I ligi okręgowej U-13 zespół Żyrardowianki 2003 przegrał na własnym boisku z Ursusem Warszawa 0:3.

Od początku spotkania to goście z Warszawy byli stroną przeważającą i już w pierwszej akcji po zagraniu do Wieteckiego ten zagrywa prosto w ręce bramkarza. Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kozarzewski ale przegrał z nim pojedynek. Żyrardowianka pierwszy raz zaatakowała w 5 minucie. Olech zagrał piłkę prostopadłą w pole karne w kierunku Sokołowskiego a ten został powstrzymany. W 6 minucie wydawało się, że podopieczni Pawła Małeckiego i Daniela Kuźmińskiego obejmą prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w wykonaniu Kuźmińskiego piłka po strzale Sokołowskiego odbiłą się od słupka. W 12 minucie wydawało się, że Ursus nie stworzy okazji a tutaj dość niespodziewanie pomógł im golkiper miejscowej drużyny Siodoś, który za daleko wyszedł i dzięki dobremu przeglądowi pola karny Straszyński zdecydował się na strzał, po którym piłka przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. Ursus prowadził 1:0. Na kolejne okazje w wykonaniu obu drużyn trzeba było czekać na końcówkę pierwszej połowy. Wtedy to bliżsi podwyższenia wyniku byli warszawianie. W 26 minucie po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego nie zdążył zamknąć akcji Jurczyński i dla żyrardowskiej drużyny skończyło się na strachu., a w 28 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem niewykorzystał Pyrzyna. Do przerwy Ursus prowadził 1:0.

Po przerwie drużyna gości ustawiła się na grę z kontry czekając na to co zrobi przeciwnik. Ten mógł doprowadzić do remisu w 37 minucie, kiedy to Śnieg zagrał piłkę do Skibińskiego a ten do Mirowskiego, który będąc na wysokości pola karnego dograł wzdłuż pola bramkowego piłkę tak, że zdołał ją przechwycić bramkarz rywala. W 46 minucie z kolei niecelnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Olech. W 48 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Schiele, który zagrał piłkę przed bramkę do zamykającego całą akcję Lepy a ten dopełnił formalności i Ursus prowadził już 2:0. Mimo niekorzystnego wyniku podopieczni Pawła Małeckiego i Daniela Kuźmińskiego starali się zdobyć bramkę kontaktową. Taką okazję udało im się stworzyć w 51 minucie, kiedy to umiejętności bramkarza popularnych „traktorków” sprawdził Olech, a ten wybił piłkę na rzut rożny. Wynik spotkania przyjezdni ustalili w 54 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kozarzewski. Ostatecznie Ursus Warszawa pokonał Żyrardowiankę 3:0 i dzięki tej wygranej zapewnił sobie grę w Ekstralidze.

Skład Żyrardowianki: Siodoś, Ciarciński, Michalak, Daniel Andrychowicz, Jakub Andrychowicz, Kuźmiński, Olpiński, Sokołowski, Skibiński, Olech, Mirowski, Milewski, Śnieg

Skład Ursusa: Jabłoński, Gontarczyk, Grochala, Grzybowski, Jurczyński, Kołomański, Kozarzewski, Lenarcik, Lepa, Pielach, Plizga, Pyrzyna, Schiele, Śledziak, Ślęzak, Świerzyński, Wietecki, Straszyński